Gerklės skausmas

Gerklės skausmas: 3 mažiau žinomi namų gamybos vaistai

Gerklės skausmas – varginantis negalavimas, dažniausiai pasireiškiantis užsikrėtus virusais ar bakterijomis, kurie užkrečia kvėpavimo takus. Priklausomai nuo to, kurie audiniai pažeidžiami, gerklės uždegimas vadinamas skirtingai (faringitas, laringitas, tonzilitas ir kt.), tačiau malšinamas panašiai: labai veiksmingi ir patogūs yra įvairūs purškalai bei pastilės, bet yra ne mažiau veiksmingų „namų darbo“ metodų. Kai kurie gali būti tikras išsigelbėjimas būtent Jūsų atveju.

Sodos mikstūra

Soda yra mažiau žinomas, tačiau vienas paprasčiausių namų gamybos vaistų nuo gerklės skausmo. Priežastis? Soda turi ne tik antibakterinių savybių, bet ir sukuria šarminę terpę, kuri padeda visur, kur yra sudirgę audiniai, taip pat ir tada, kai kamuoja gerklės uždegimas. Pridėkite šiek tiek druskos ir gausite puikią mikstūrą nuraminti skaudančiai gerklei.

Reikės:

  • 1 puodelio labai šilto vandens
  • pusės arbatinio šaukštelio druskos
  • pusės arbatinio šaukštelio sodos (ne kepimo miltelių)

Sumaišykite vandenį, druską ir sodą. Palaikykite skystį trumpam gerklėje, tada praskalaukite ir pakartokite procedūrą. Mikstūrą naudokite 3 kartus per dieną.

Aštriųjų pipirų gėrimas

Tai dar viena rečiau naudojama, tačiau savo gerbėjų irgi turinti priemonė, kai vargina gerklės skausmas ryjant. Kodėl aštrieji pipirai gali padėti? Juose yra cheminio junginio kapsaicino, kuris laikinai sumažina skausmą tuo pačiu principu kaip aspirinas – blokuodamas skausmo signalus iš šaltinio į smegenis.

Reikės:

  • pusės arbatinio šaukštelio maltų Kajeno pipirų
  • 1 puodelio verdančio vandens
  • 1 arbatinio šaukštelio medaus

Sumaišykite ingredientus ir palaukite, kol gėrimas bus nebe karštas, o šiltas ir gerkite pagal poreikį. Prieš geriant svarbu išmaišyti, nes pipirai greitai nusėda.

 

Acto arbatėlė

Skonio prasme tai ne pats maloniausias būdas malšinti gerklės skausmą, tačiau kai kuriems jis pats efektyviausias. Rūgštis naikina bakterijas, o medus padeda sušvelninti sudirgusius gerklės audinius.

Reikės:

  • 1 šaukšto obuolių acto
  • 1 šaukšto medaus
  • 1 puodelio karšto vandens

Supilkite actą ir medų į vandenį ir gerkite arbatą, kol šilta. Jeigu skonis pernelyg intensyvus nuryti, galima sumaišyti 2 arbatinius šaukštelius su puse puodelio šilto vandens ir gautu tirpalu skalauti gerklę kartą per dieną.

Dažniausiai gerklės skausmas pasibaigia savaime per keletą dienų kartu su jį sukėlusia infekcija, tačiau jeigu jis užsitęsia, priežastis gali būti rimtesnė, tad nerizikuokite laukdami ir kreipkitės į gydytoją.